top of page
Posadzka-lastryko

Posadzki lastryko są jednymi z najtrwalszych materiałów dekoracyjnych( tak tak to właśnie powinna być jego rola )jaki był wykorzystywany do wykonywania posadzek we wszystkich rodzajach zabudowy, od budynków mieszkalnych po zakłady przemysłowe. Jednak trwałość tego materiału nie była jego jedynym atutem. Ze względu na możliwości jakie daje nam kolorystyka kruszyw marmurowych, możliwość barwienia mieszanek betonowy, ogromną gamę wzorów jakie można zastosować poprzez oddzielanie poszczególnych wzorów posadzki dylatacjami, czy oddzielaniem ich kolorowymi elementami marmurowymi ,                                             posadzki lastryko stały się one prawdziwymi arcydziełami budownictwa, już od wielu wieków. Stawały się one coraz bardziej                   zmyślne oraz kolorowe. W naszym przedwojennym budownictwie posadzki lastryko były również bardzo                             rozpowszechnione, oraz chętnie widziane jako dodatkowy element wystroju wnętrz. Powojenna rzeczywistość                             zmuszała ludzi  do co jest oczywiście zrozumiałe, szybszego wykonywania wszelkich prac budowlanych, a                                              w przypadku lastryko wiązało się to oczywiście ze znacznym ograniczeniem jego estetyki, a w późniejszym budownictwie bloków z wielkiej płyty zostało to zupełnie pominięte. Miało to oczywiście podstawy również w tym, że fach lastrykarzy zostawał coraz bardziej zapominany na przestrzeni kolejnych powojennych dziesięcioleci, a wraz ze znikającymi fachowcami tej dziedziny, ginęła również ich wiedza, doświadczenie na temat sposobu wykonywania, obróbki i różnego rodzaju innych technik pracy z tym materiałem, który bez odpowiedniej technologii przy jego obróbce wymaga nie lada sztuki. 
     W dzisiejszych czasach posadzki lastryko poprzez niedbałe wykonanie, czy wieloletnią złą pielęgnację, są postrzegane za element zbędny, nieestetyczny, czy nawet niezauważalny przez większość ludzi. Mając na uwadze jego wygląd nierzadko przypominający zwykły beton jest to jak najbardziej zrozumiałe, lecz zapominanie o walorach lastryko, oraz próby zakrywania innymi materiałami, nie do końca wydają się ekonomiczne, więc jesteśmy tutaj po to by pomóc państwu odkryć jego piękno na nowo. 
     Nasza firma zajmuje się renowacjami starych posadzek lastryko, ale również w naszej ofercie mamy do zaproponowania wykonywanie nowych posadzek tego typu, w wielu wariantach kolorystycznych.

   Możemy zaoferować wykonanie nie tylko prostych posadzek lastryko, wykonujemy również schody, cokoły oraz parapety lastryko. Na chwilę obecną nie zajmujemy się jednak wykonywaniem cienkowarstwowych posadzek tego typu do 2 cm, więc przy zastanawianiu się nad wyborem tych posadzek do swojego domu musimy wziąć pod uwagę fakt, iż najbezpieczniejszą grubością minimalną takiej posadzki jest 2,5 cm, oraz podbudowa o odpowiednich parametrach.

alt="Nowe-lastryko-schoody"
alt="posadzka terrazzo"
alt="terrazzo"
alt="schody-z-lastryko"
alt="posadzka terrazzo"
alt="posadzka terrazzo"
lastryko-na-schodach
bottom of page